En betagende Swan Lake-inspireret stiloptagelse for at inspirere dine bryllupsportrætter

Hvis du er lige så forelsket i den ikoniske Swan Lake-ballet som vi er, vil du gerne hente inspiration fra denne fortryllende brudefoto, der bestemt er en pointe.

Tegnet på romantikken og glamouren i Svanesøen, denne smukt inspirerede shoot, sammensat af stylisterne i Kæmpe invitationer drejer sig om et koncept, hvor en brud (modellen er en trænet ballerina!), der blomstrer på hendes bryllupsdag. Klædt i smukke couturekjoler overgår hun fra en sort fjerkjole til en spektakulær, plumeret ballkjole, mens hun er klædt i håndlavede bejeweledkroner og prydet med fine smykker. Liberalt drysset med fjer, silke, tyl, guld, perler, diamanter og krystaller, er overflod af det hele afbalanceret med en palette af neutrale nuancer for et moderne, sofistikeret touch. Antikke franske påvirkninger flettet sammen med organiske blomsterarrangementer, der udstråler vild skønhed, dekadente slik og en guldbørstet bryllupskage inspireret af fjer - den er gennemsyret af al den fortryllende fortryllelse og den ubestridelige luft af romantik fra Tchaikovskys berømte ballet. Fotografi / kunstvejledning: Sephory Photography (http://sephoryphotography.com.au @sephoryphotography) Kjoler: Alin Le ’Kal (https://alinlekal.com/ @alinlekal)
Sko: Sophia Webster (https://sophiawebster.com @sophiawebster)
Kroner: Viktoria Novak (https://viktorianovak.com.au @viktorianovak)
Invitationer: Smykke invitationer (https://adorninvitations.co.uk @adorninvitations
Blomster: Chloe Lashay Blomsterhandler (https://www.chloelashay.com/ @chloelashayfloristry)
Smykker: Temelli Jewellery (http://www.tj.net.au/ @temellijewellery)
Hudpleje: LUIERE (https://luiere.com @luiereau)
Makeup: Suzy Sela (http://www.suzysela.com/ @suzyselamakeup)
Hår: Coco Mane (http://www.cocomane.com.au/ @coco_mane)
Kage: Mary spiser kage (https://www.maryeatscake.com.au/ @maryeatscake)
Ballerina / Model: Darcie Keil (@darcishka)
Sted: Anton Venoir Interiors